PRODUKCE:

PŠENICE

(Triticum) je rod jednoděložných rostlin z čeledi lipnicovitých (Poaceae) s přibližně 20 druhy. Zahrnuje jak šlechtěné tak planě rostoucí druhy. Pšenice jsou jedny z nejstarších rostlin pocházejících z jihozápadní Asie.

ŽITOVEC

(Tritikále) je hybridní obilnina, která vznikla křížením žita a pšenice. Odtud její český název „žitovec“. Jeho hlavními pěstiteli jsou USA, Evropa a Austrálie. Vyznačuje se velkými klasy. Původní mateřskou rostlinou je pšenice a otcovskou žito.

KVALITNÍ SENO

je směs srhy laločnaté, kostřavy luční, jílku mnohokvětého, lipnice luční a                        dalších travin. Vhodné pro skot, koně a další domácí zvířata. Jsme jedni z hlavních dodavatelů do závodních stájí Winner Horses a Jezdeckého klubu Poděbrady.

OVES NAHÝ

(Avena nuda L.) je druh ovsa pěstovaného již jen v malé míře. Má velmi výživné obilky. Pěstuje se i jako zelené krmení.

KUKUŘICE

(Zea L.) je rod jednoděložných rostlin z čeledi lipnicovité (Poaceae). Český název kukuřice patří mezi novotvary vytvořené v 19. století Janem Svatoplukem Preslem.

SLUNEČNICE

(Helianthus L.) je rod vysokých bylin z čeledi hvězdnicovitých. Celý rod obsahuje přibližně 55 až 67 druhů, dva z nich, slunečnice roční a slunečnice topinambur, se pěstují po celém světě. V Česku se můžeme běžně setkat s pěti druhy a s jedním křížencem.

HRÁCH

(Pisum sativum) je hospodářsky významná rostlina z čeledi bobovitých (Fabaceae). Hrách je jednoletý, popínavý, se sbíhavými a prorostlými listy. Kvete od května do října. Plody jsou lusky, obsahují dužnatá semena zvaná hrášky.

JEČMEN JARNÍ

(Hordeum L.) je rod čeledi lipnicovitých. Zahrnuje 25 druhů planého ječmene a jeden druh kulturní: ječmen setý (Hordeum vulgare L..), který patří k hospodářsky nejvýznamnějším rostlinám.

MRKEV

(Daucus carota var. sativus) je rostlina čeledi miříkovitých. Je to nejvýznamnější u nás pěstovaná kořenová zelenina. Pěstujeme ji na 20 hektarech.

KVĚTÁK

(Brassica oleracea convar. botrytis) je oblíbenou košťálovou zeleninou, kterou člověk získal vyšlechtěním divoké brukve zelené stejně jako například kedluben, zelí či kapustu.

ZELÍ BÍLÉ

(Brassica oleracea convar. capitata) je rostlina pěstovaná jako košťálová zelenina, jedna z forem vyšlechtěné brukve zelené. Je pěstovaná pro listy, které tvoří charakteristickou hlávku. Hlávkové zelí je blízce příbuzné kapustě, které se liší strukturou listů – listy zelí jsou hladké.

KAPUSTA

(Brassica oleracea var. sabauda) je košťálová zelenina z čeledi brukvovitých, jedná se o kultivar brukve zelné. Pěstuje se pro hlávku s bublinkatými zkadeřenými listy, čímž se liší od podobného hlávkového zelí. Je dostupná celoročně, konzumuje se tepelně upravená..